Cotygodniowe marsze Nordic Walking!

0

Posted by Joanna | Posted in Aktualności, zajęcia sportowo-rekreacyjne | Posted on 10-01-2019

Start: Sobota godz. 10.00! Niedziela godz. 10.00. Miejsce: parking przy boisku/ przedszkolu w Suchym Borze, ul. Pawlety.

Maszerujemy 5, 10 lub 15 km w zależności od pogody i chęci uczestników 🙂

Nasze instruktorki nieodpłatnie pokażą podstawowe techniki chodzenia z kijami, można też na symboliczną opłatą pożyczyć profesjonalne kije do Nordic Walking.

Nie czekaj! Dołącz do nas w najbliższy weekend! W grupie zawsze raźniej!

Joga i Nordic Walking chodzą w parze

0

Posted by Joanna | Posted in zajęcia sportowo-rekreacyjne | Posted on 12-01-2019

Każda forma ruchu sprzyja naszemu ciału, samopoczuciu. Zapraszamy wszystkich chodzących z kijami na dodatkowe zajęcia rozwijające ciało i umysł 🙂

Zajęcia odbywają się w świetlicy wiejskiej w Suchym Borze (ul. Szkolna 2):

  1. grupa początkująca w każdy wtorek godz. 19.45-21.15
  2. grupa zaawansowana w każdy czwartek godz. 19.45-21.15

Zajęcia prowadzi Pani Barbara Krasowska, instruktora jogi ze Studia Naturalnie w Opolu, zaprzyjaźniona z naszą grupą od lat.

Koszt zajęć wynosi 20 zł za pojedyncze wejście, 75 zł za karnet miesięczny (4 wejścia).

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/2351783245050119/

https://www.facebook.com/events/555773151564076/

Zimowy marsz Nordic Walking 27.01.2019

0

Posted by Joanna | Posted in Aktualności, Imprezy | Posted on 10-01-2019

https://www.facebook.com/events/522667104898069/

Zapraszamy na coroczny Marsz Zimowy, organizowany na Kamionce w Falmirowicach przy okazji Ogólnopolskiego Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym Mistrzostwa Województwa Opolskiego.
Trasa 5 km, startujemy z parkingu przy boisku w Suchym Borze o godz. 12.00. Maszerujemy rekreacyjnie na Kamionkę w Falmirowicach (ok.2 km), tam robimy rundę honorową z kolarzami (ok, 1,2 km) i wracamy do Suchego Boru (2 km).
Na miejscu czekają nas atrakcje w postaci grzańca, kiełbaski na ognisku, muzyki i dobrej zabawy – składka po 10 zł/osoby na miejscu dla chętnych.
Zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez messengera lub maila stowarzyszenie@suchybor.com.pl

Osoby biorące udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór akceptują automatycznie następujące warunki:

1. Uczestnik posiada pełną zdolność (brak przeciwwskazań lekarskich) do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych.
2. Uczestnik bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność.
3. Organizator nie zapewnia jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie, zdrowotnego lub od odpowiedzialności cywilnej z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, poniesienia śmierci lub poniesienia jakichkolwiek strat bądź szkód, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością i/lub uczestnictwem w treningu.
4. Uczestnikom doradza się, jeżeli uznają to za konieczne, by zakupili stosowne ubezpieczenie NNW.
5. Osoby u których stwierdzono wcześniej urazy, zwyrodnienia, choroby przewlekłe, ciążę, proszone są o uzyskanie stosownego zaświadczenia ze strony lekarza/terapeuty oraz poinformowanie o tym fakcie prowadzącego.

Witamy w 2019 roku!

0

Posted by Joanna | Posted in Aktualności | Posted on 10-01-2019

Grupa Nordic Walking Suchy Bór przeszła w ostatnich czasie wiele zmian.

Na podstawie umowy w sprawie przekazania praw majątkowych i autorskich, twórcy Grupy Nordic Walking Suchy Bór: Pani Bożena Pogrzeba, Pan Waldemar Pogrzeba oraz Pani Danuta Adamska przekazali wszelkie prawa majątkowe i autorskie na Rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór w listopadzie 2018 roku.

Grupa NW SB działała społecznie na rzecz promocji zdrowego trybu życia poprzez popularyzowanie Marszu NW na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem walorów wsi Suchy Bór i okolicznych ścieżek leśnych. Od 2009 roku grupa uzyskała wsparcie Firmy „Dobry Projekt” w osobie Pani Joanny Kasprzak-Dżyberti. Grupa organizowała marsze, rajdy , warsztaty oraz wspierała Gminę Gogolin i Strzelce Opolskie w promocji NW. Grupa była współorganizatorem I Mistrzostw NW Województwa Opolskiego w Górażdżach – 2010 „Marsz z Karolinką”, współorganizowała I Diecezjalną Pielgrzymkę Entuzjastów i miłośników NW na Górę św. Anny- 2010,  brała udział w I Mistrzostwach NW Polski w Zielonej Górze – 2009, była organizatorem Zimowego Marszu NW Suchy Bór – Falmirowice  oraz Opolskiego Marszu NW Suchy Bor . W latach 2009-2010 zorganizowała szkolenia instruktorskie dla 23 osób z terenu całej Opolszczyzny.

Po ponad 10 letniej dzialalności założyciele przekazują Grupę Nordic Walking Suchy Bór w ręce nowych entuzjastów i milośnikow marszu NW z Suchego Boru z nadzieją że będą kontynuowane tradycje Suchego Boru jako  miejsca przyjaznego dla „kijanek i kijarzy” oraz centrumi NW dla opolszczyzny.

Zapraszamy na marsz nw „KIJKI ŁĄCZĄ KRAINĘ DINOZAURÓW”

0

Posted by | Posted in Aktualności | Posted on 02-10-2017

dinozaury2

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Suchy Bór
wraz z Lokalną Grupą Działania „Kraina Dinozaurów”
i grupą Nordic Walking Suchy Bór
serdecznie zapraszają

na Marsz Nordic Walking
„KIJKI ŁĄCZĄ KRAINĘ DINOZAURÓW”

7 października 2017 r , godzina 11:00 Suchy Bór

Program imprezy
Godz.9:00 – 10:30 zapisy, weryfikacja uczestników, wydawanie pakietów startowych
Godz.10:30 – oficjalne otwarcie imprezy
Godz.10:35 – warsztaty NW
Godz.10:55 – rozgrzewka
Godz.11:00 – start marszu
Godz.12:30 – posiłek
Godz.13:00 – Slow Jogging
Godz.13:30 – wręczenie pucharów – 10 lat Grupy NW Suchy Bór
Godz.14:00 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników marszu

Regulamin

Zapisy i szczegółowe informacje:

Annogórski Rajd Nordic Walking

0

Posted by | Posted in Aktualności | Posted on 01-10-2017

Annogórski Rajd Nordic Walking już za nami. Grupa NW Suchy Bór również wzięła w nim udział. Nie mogło nas tam zabraknąć, wszak jego organizatorem była zaprzyjaźniona z nami grupa NW Strzelce Opolskie. Super pomysł, doskonała organizacja. 17 km do przejścia, mimo wspomagania się kijami, to duże wyzwanie , ale daliśmy radę. Nikt nie zszedł z trasy. Góra SW. Anny w pięknych jesiennych kolorach to super miejsce na spędzenie wolnej soboty. Do tego piękna pogoda zamówiona. Trasa bardzo urozmaicona (góra, dół) z pięknym widokami. Czego chcieć więcej. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną propozycję wspólnego wypadu z kijami.

Grupa NW Suchy Bór na Festiwalu „Z kopyta”

0

Posted by | Posted in Aktualności | Posted on 04-09-2017

2 września 2017 r. wznowiliśmy działalność grupy nw Suchy Bór wyjazdem na Festiwal „Z kopyta” do Gniazdowa w gminie Koziegłowy. Nasza grupa wzięła udział w marszu nordic walking na dystansie 5 km. To był marsz na czas. Najlepsi otrzymali okolicznościowe medale. Jednej osobie z naszej grupy udało się nawet stanąć na podium. Każdy uczestnik marszu otrzymał pamiątkowy medal. Większość uczestników naszej grupy po raz pierwszy brała udział w takich zawodach (czipy, numery startowe..). Była to dla nich spora atrakcja, a otrzymany medal może być początkiem pięknej kolekcji sportowych trofeów. Nasz marsz był jedną z wielu atrakcji tego festiwalu. Po jego zakończeniu mogliśmy podziwiac pokazy i zawody w stylu western, indiańską wioskę, występy zespołu indiańskiego i degustować specjały miejscowych gospodyń. Dziękujemy Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy za zaproszenie i zapraszamy z rewizytą na nasz marsz „Kijki łączą krainę dinozaurów”.

Jak dobrze było w Dobrej

0

Posted by | Posted in Aktualności | Posted on 22-05-2017

dobra

Niedzielne popołudnie 21 maja br. spędziliśmy, maszerując z kijami, w Borach Niemodlińskich. Swoich znajomych, z kijkowych marszów, do Dobrej zaprosili państwo Goleniowie. Dzięki ich gościnności mogliśmy podziwiać, piękne okolice Dobrej. Reinhold okazał się wspaniałym gawędziarzem i piewcą swojej okolicy. Dzięki niemu poznaliśmy historię i dzisiejsze atrakcje Dobrej oraz wiele ciekawostek dotyczących Borów Niemodlińskich. Poczęstunek na leśnej polanie był iście królewski: kołacz, karkówka, kiełbaski, swojskie nalewki…czego chcieć więcej. Serdecznie Dziękujemy za gościnę Irmie i Reinholdowi i ich dzieciom.

Działalność grupy zawieszamy

0

Posted by | Posted in Aktualności | Posted on 02-05-2017

Działalność grupy nordic walkin Suchy Bór zawieszamy na czas nieokreślony.

Nareszcie jest…

0

Posted by | Posted in Aktualności | Posted on 18-01-2016

zima 2016Wreszcie przyszła prawdziwa zima. Temperatura minus 5 Celsjusza (może być), okolica zasypana śniegiem, z ochotą ruszyliśmy na nasze leśne trasy. Powietrze było bardzo rześkie, dłonie na początku marzły, ale już po pierwszym kilometrze marszu zaczęliśmy odczuwać przyjemne ciepełko. Mogliśmy podziwiać uroki zimy w lesie. Nasze leśne ścieżki zasypane śniegiem wyraźnie kontrastowały z zielono-szarą ścianą lasu. Ślady stóp i roweru wskazywały, że nie byliśmy pierwszymi gośćmi tej niedzieli w lesie.