#refugeeswelcome Uchodźcy z Afganistanu w Suchym Borze

Utworzono: 27 sierpień 2021 Odsłony: 184

Od wczoraj grupa 73 Afgańczyków przebywa w Suchym Borze na kwarantannie. Organizujemy dla nich zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

Aktualizacja piątek godz.9.00

Jesteśmy po spotkaniu z przedstawicielami Wojewody Opolskiego, którzy opiekują się uchodźcami w Suchym Borze. Oni będą u nas tylko przez 10 dni i dalej ich przewiozą po kwarantannie do ośrodków w Polsce. Część rzeczy dostarczył już Caritas, ale nadal są potrzebne:

  1. TORBY PODRÓŻNE, WALIZKI, KOSMETYCZKI- tak żeby się mogli spakować do dalszej podróży.
  2. Dla dzieci OD NOWORODKÓW DO NASTOLATKÓW (właśnie teraz rodzi się dziecko!!!) – potrzebne jest wszystko: ubrania – wszystkie rozmiary, PIELUCHY- dużo!, chusteczki do pielęgnacji mokre, kosmetyki, nosidełka, składane poręczne wózki, zabawki.
    Producent żywności dla dzieci dostarczył już całego busa mleka modyfikowanego i słoiczków dla dzieci, więc tego nie trzeba przynosić.
  3. Ubrania dla dorosłych – to są ludzie drobni – mężczyźni max 170 wzrostu, szczupli, więc rozmiary S,M, małe L. Kobiety też raczej drobne.
  4. Buty – najlepiej sportowe rozmiary męskie 39,40,41, damskie od 36- 38.
  5. Bielizna tylko nowa! Nie mają skarpetek, majtek – wszystko jest potrzebne, ale nowe.
  6. Kosmetyki dla dorosłych – szczoteczki do zębów, pasty, szampony, mydła, kremy nawilżające, maszynki do golenia, pianki, wody po goleniu, narzędzia do pielęgnacji paznokci, szczotki do włosów, grzebienie, chusteczki jednorazowe. To co uważacie za niezbędne.
  7. Herbata czarna i cukier – dużo jej piją, jakieś słodycze dla dzieci.
  8. Nasi uchodźcy są w większości anglojęzyczni – może ktoś ma książki po angielsku, jakieś magazyny? Tak żeby mieli jak zabić czas. Gry, puzzle, itp. Materiały plastyczne dla dzieci żeby się nie nudziły, zabawki.

Na Opolszczyźnie są dwie grupy uchodźców, jeżeli coś zostanie u nas, to przekażą do innych ośrodków – nic się nie zmarnuje.

Dary można przekazywać bezpośrednio do Ośrodka Wypoczynkowego w Suchym Borze ul. Pawlety 26. 

Jesteśmy bardzo zbudowana postawą i odzewem naszych mieszkańców. Telefon się urywa, ludzie zewsząd dzwonią z pytaniami o pomoc. Dziękujemy Wam bardzo w imieniu naszych potrzebujących przybyszów z Afganistanu.

Jeżeli ktoś chce pomóc ale nie może dojechać z daleka, może przekazać darowiznę na konto naszego Stowarzyszenia numer 19 1090 2138 0000 0001 3056 7660 tytułem Darowizna na cele statutowe – pomoc uchodźcom, a my zakupimy dla nich na miejscu niezbędne rzeczy.